Aktuality


Hlasujte v anketě Strom roku 2018, termín je do 25.9.2018

přidáno: 19. 6. 2018 11:03, autor: Zita Kazdová


Odstartovalo hlasování v letošní anketě Strom roku 2018. Letos máte možnost na stupně vítězů poslat jeden z dvanáctky Stromů svobody, kterým jsme anketu otevřeli vzhledem ke stoletému výročí Československa. Na www.stromroku.cz můžete svého favorita podpořit zasláním dárcovské SMS nebo prostřednictvím hlasovacího archu. Hlasovat můžete až do 25. září. Vítězný strom získá odborné ošetření od arboristické firmy Prostrom Bohemia a navíc postoupí do mezinárodního kola ankety Evropský strom roku 2019.

Stromy svobody sázeli naši předci ve zlomových letech Československa již od roku 1918. Jejich příběhy jsou i naše příběhy. Tvoří historii odvážných lidí, jejichž životy stojí na demokratických hodnotách, stejně jako stromy, které zasadili. Pomozte nám Vaším hlasem zajistit jejich odborné ošetření nebo výsadbu nových. O stromy – stejně jako o demokracii – totiž musíme pečovat.

Každý hlas má svou cenu, děkujeme.
Za celý tým ankety Strom roku,
Anna Petříková
--
Anna Petříková | PR a komunikace

Nadace Partnerství | Údolní 33 | 602 00 Brno | www.nadacepartnerstvi.cz
e-mail: anna.petrikova@nap.cz | tel.: (+420) 515 903 128 | mobil: (+420) 731 481 841

      

Obvyklá nenávist ODS k ekologickým neziskovkám nakazila i pražské ANO a TOP 09

přidáno: 18. 6. 2018 3:52, autor: Zita Kazdová

"Pražské ekologické neziskovky mají největší strach, že při žádosti o granty neuspějí u grantové komise. Že to prostě nenapíší dobře. Pak cítí nervozitu z toho, že udělají nějakou fatální formální chybu, která je vyřadí automaticky. Hlasování pražské rady o grantech pod 200 tisíc nebo hlasování zastupitelstva o grantech nad 200 tisíc už ale bývá formalita. Ne tak letos.
Alexander Bellu z ODS navrhl, aby se z grantů vyřadily projekty ekologických organizací Auto*Mat a Arnika, údajně s tím, že tyto organizace Prahu kritizují a soudí se s ní. A s podporou dalších zastupitelů ODS, TOP 09 a části zastupitelů za ANO pak obě organizace z grantů vyškrtl. Arnika se tak bude muset letos obejít bez 1 milionů korun, Auto*Matu bude na pražské projekty scházet 980 tisíc korun...

„Lidsky si nedokážu vysvětlit, co se zastupitelům vlastně honí v hlavě. Jak mohla nenávist ke všemu ekologickému dojít tak daleko, že například na akci Harley-Davidson přiklepneme pět milionů, zatímco podpora udržitelné dopravy má odejít s prázdnou?,“ ptá se Kolínská (radní za Zelené) na svém Facebooku....

Situaci komentuje i Daniel Vondrouš z asociace ekologických organizací Zelený kruh. „V civilizovaných zemích je běžné, že úřady veřejné správy zadávají práci veřejně prospěšným organizacím formou soutěže. Také Praha o svých grantech dosud rozhodovala na základě transparentních pravidel podle obsahu a kvality projektů. A tak to musí zůstat. Není možné, aby se nově o veřejných prostředcích rozhodovalo podle míry pochlebování konkrétním pražským zastupitelům,“ říká Vondrouš...

Zastupitelé ANO, ODS a TOP09 na pražském magistrátě trestají občanskou kritiku Metropolitního plánu. Podpořte s námi Arniku!

přidáno: 18. 6. 2018 2:39, autor: Zita Kazdová   [ aktualizováno 18. 6. 2018 2:41 ]

Termín veřejného připomínkování Metropolitního plánu se rychle blíží. Proto Vás od března postupně seznamujeme s jeho obsahem a upozorňujeme na nedostatky. Před pár dny se ale objevila nová překážka.

Zastupitelé ANO, TOP 09 a ODS v reakci na naši kritiku Metropolitního plánu odmítli přidělit Arnice dříve přislíbený grant i přesto, že projekt na zapojení obyvatel Prahy do územního plánování dostal doporučení od nezávislé odborné komise i radních. „Přece nedáme peníze někomu, kdo má jiné názory nebo kritizuje město“, prohlásil Alexander Bellu (ODS). Vzniklá situace nás ale jen upevnila v přesvědčení, že naše práce má smysl. Snaha umlčet kritiky do demokratické země nepatří.

Naléhavě Vás dnes žádám, pomozte nám prosím zacelit nečekanou díru v rozpočtu. Roky příprav Metropolitního plánu jdou do finále a za dva měsíce už může být pozdě.

Chci darovat teď

Darováno už 76 400 Kč

Výslednou podobu Metropolitního plánu budou moct Pražané ovlivnit podáváním připomínek během července. 6 připomínek k nejdůležitějším problémům jsme už sestavili. Můžete je volně převzít a podat také svým jménem. Pomohou Vám s tím naše návody.

V červnu chceme připravit další připomínky, které zajistí kvalitu života i ve Vaší čtvrti (např. díky ochraně zeleně před zástavbou). Během července budeme připraveni asistovat Vám při podávání připomínek.

Přispějte prosím například darem 500 korun podobně jako 82 lidí před Vámi. Darujte online platební kartou nebo převodem na účet 2400 375 935 / 2010. Do zprávy pro příjemce prosím uveďte svou e-mailovou adresu.

Zamítnutím dotace dali politici jasně najevo, že při rozdělování peněz z veřejných rozpočtů rozhodují spíš osobní sympatie než kvalita předkládaných řešení. Pojďme zastupitelům ANO, TOP 09 a ODS ukázat, že se nebojíme a že budoucnost Prahy nehodláme nechat v rukou bezohledných developerů a lhostejných politiků.

Chceme, aby obyvatelé Prahy mohli spolurozhodovat o její budoucnosti.
Vždyť Vídeň, Mnichov nebo Amsterdam figurují mezi nejlepšími městy pro život i díky tomu, že účast veřejnosti při plánování je zde samozřejmostí.

Díky Vašemu daru budeme schopni naše plány dotáhnout v maximální podobě.  Budu se těšit na Vaši odpověď.

S upřímným poděkováním za Vaši podporu zdraví
Mgr. Vendula Zahumenská, PhD.

Arnika.org


TZ Ukliďme svět a Česko z 5.6.2018 - sčítání jarní kampaně

přidáno: 4. 6. 2018 11:28, autor: Zita Kazdová


Ostartovala anketa Alej roku 2018 s Arnikou

přidáno: 21. 5. 2018 6:27, autor: Zita Kazdová


Stromy svobody 1918 - 2018 s Nadací Partnerství

přidáno: 15. 5. 2018 0:44, autor: Zita Kazdová   [ aktualizováno 21. 5. 2018 6:25 ]

Dobrý den,
oslavy 100. výročí založení Československa se blíží a my nepochybujeme, že se do nich zapojí také Vaše organizace. Proto bychom Vám chtěli za Nadaci Partnerství nabídnout možnost vysazení Stromu svobody v rámci naší kampaně Stromy svobody 1918-2018.

Výsadbou takového stromu či stromů navážete na stoletou tradici, kdy si lidé připomínali význam demokracie, vlastenectví a boje za svobodu. Připojte se ke stovkám dalším komunit a nechte letos tyto ideály pevně zakořenit. 
Strom prosím nezapomeňte registrovat do mapy na našem webu. Pokud potřebujete na výsadbu získat finance, webový formulář Vás provede i možností založení spojenecké sbírky, prostřednictvím které můžete peníze jednoduše získat.

Výsadbou samotného stromu Vás provede náš manuál nebo se neváhejte obrátit na kolegyni Miroslavu Floriánovou miroslava.florianova@nap.cz.

Děkujeme, že se zasazujete o společné hodnoty, na kterých stojí naše republika.

Za Nadaci Partnerství srdečně zdraví,
Anna Petříková
--
Anna Petříková | PR a komunikace

Nadace Partnerství | Údolní 33 | 602 00 Brno | www.nadacepartnerstvi.cz
e-mail: anna.petrikova@nap.cz | tel.: (+420) 515 903 128 | mobil: (+420) 731 481 841

      

Víte to? Naše nadace vydává vlastní e-magazín Živá místa!


AKTUALIZACE:
Lípa Republiky v Újezdě nad Lesy 2018 - projekt Muzejní rady MČ P21 ve spolupráci s OŽPD P21 - kterou budeme sázet 11.11.2018 v 11:11 se stala součástí celonárodního projektu Stromy svobody 1918 - 2018 Nadace Partnerství. V první polovině května 2018 byla zaregistrována a na mapě Stromů svobody ji najdete zde: http://www.stromysvobody.cz/DetailVysadby.aspx?id=216Újezdský hřbitov 2013                                                                 Újezdský hřbitov 2016


?

Újezdský hřbitov 2018

Kácení v oblasti NATURA 2000 v Klánovickém lese. Dotaz Újezdského STROMu a odpověď OOP MHMP

přidáno: 14. 5. 2018 8:50, autor: Zita Kazdová   [ aktualizováno 15. 5. 2018 0:34 ]

Dne 4.4.2018 jsme se obrátili s dotazem a prosbou o kontrolu na OOP MHMP:


Odpověď OOP MHMP ze dne 4.5.2018, za odpověď děkujeme:


Vzhledem k tomu, že nemáme žádný kontakt na výletníky, kteří nás požádali o vznesení dotazu
na příslušný dozorující orgán, doufejme, že odpověď najdou zde na webu, kam jsme je odkázali.
Děkujeme alespoň tímto způsobem o zájem o Klánovický les a NATURU 2000.Rychle nastupující kalamitu českých lesů, kerá se "připravovala" desetiletí, aniž by vláda a odpovědné Ministerstvo zemědělství činilo preventivní či nápravné kroky, sledují Otevřené noviny, souhrnně v rubrice Udržitelnost krajiny a rozvoje:
http://otevrenenoviny.cz/category/tema/udrzitelnost-krajiny-a-rozvoje/
Poděkování organizátorům (nám:-)) od týmu Ukliďme..2018. Foto, video a komiksová soutěž má uzávěrku 30.4.2018

přidáno: 24. 4. 2018 0:42, autor: Zita Kazdová   [ aktualizováno 24. 4. 2018 0:42 ]

www.UklidmeCesko.cz

Vážení přátelé, organizátoři úklidových akcí,

Poděkování
I letos jste nás přesvědčili, že Ukliďme svět, ukliďme Česko má v naší zemi obrovský potenciál, zájem neustále roste a i díky jednotlivým organizátorům, jako jste právě VY, se daří šířit povědomí o odpadové problematice ke konkrétním lidem. A právě od sebe musí člověk začít, aby mohl očekávat změnu. Čím více lidí uklízí, tím větší je šance, že se těch odpadů v přírodě bude objevovat stále méně a méně. A na mnoha místech (podle Vašich reportů) už to tak opravdu je! O odpadech se i díky naší společné akci více baví na školách, ve vládě, v konkrétních výrobních procesech firem, dokonce vznikají i nové nápady na upcyklaci a recyklaci odpadů. Máme ohromnou radost, doufáme, že ji máte s námi. A ať už Váš popud k organizaci úklidu byl jakýkoliv, věříme, že jste si akci užili a akce naplnila Vaše očekávání.

Dotažení úklidu do konce - Report, zpětná vazba
Mnozí z vás již svůj úklid dotáhli vzorně do konce a vyplnili nám odhady sebraného odpadu a množství dobrovolníků, za to moc děkujeme! Vaše medailonky na mapě s úklidy jsou tak kompletní. Od poloviny však ještě zpětnou vazbu nemáme... Proto vyzýváme, pochlubte se také a ve své editaci akce doplňte záložku Repot (jak na to - v příloze). Budeme rádi i za Vaše postřehy a nápady na zlepšení akce - ty nám můžete psát v reportu do interní poznámky. Pokud si s čímkoliv nebudete vědět rady, volejte Katku, ráda Vám poradí.

Foto soutěž, Video soutěž, Školní komiksová soutěž

Kdokoliv, kdo si chce zasoutěžit o krásné ceny, má možnost poslat svou fotku/fotky/video k nám na hodnocení
- posílejte fotky minimálně o velikosti 1MB na mail Pavlovi - pavel@uklidmecesko.cz, http://www.uklidmecesko.cz/fotosoutez/

Školy pak mohou ještě přidat své vyfocené komiksy
- posílejte fotky minimálně o velikosti 1MB na mail Katce - katka@uklidmecesko.cz, http://www.uklidmecesko.cz/skoly/

Uzávěrka obou soutěží je do 30. dubna!

Ještě jednou díky všem za skvělé akce, přejeme krásné a čisté jaro a kdo bude chtít, budeme se zas těšit na podzimním kole 15. září.


Za tým Ukliďme svět, ukliďme Česko
koordinátorka organizátorů a dobrovolníků
Katka Landová


Český svaz ochránců přírody
katka@uklidmecesko.cz
tel: 773 198 015

---------------------------------------------------------------------------------
Generálním partnerem akce Ukliďme svět, ukliďme Česko 2018 je
Nadační fond VEOLIA

Hlavním partnerem akce Ukliďme svět, ukliďme Česko 2018 je
Komerční banka, a.s.

Tento projekt je spolufinancován
Státním fondem Životního prostředí ČR
na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Partnery akce jsou:
Ministerstvo životního prostředí
ŠKODA AUTO a.s.
Skupina Saint-Gobain
Kaiser servis, spol. s r.o.


www.UklidmeCesko.cz


1-10 of 364