Aktuality‎ > ‎

Pozvání Nadace Partnerství na Ekofilm 2018. Voda v krajině...

přidáno: 18. 9. 2018 23:38, autor: Zita Kazdová
Pozvání na 44. ročník mezinárodního filmového festivalu EKOFILM, na jehož organizaci se výraznou měrou podílí Nadace Partnerství. Od 11. do 13. října bude Brno plné diskuzí, filmů, besed výstav i workshopů, které nabídnou několik pohledů na letošní – letos nebývale aktuální téma – Voda v krajině. 

Přehlídka 25 soutěžních filmů proběhne v brněnském univerzitním kině Scala a v Otevřené zahradě Nadace Partnerství a najdete mezi nimi i filmy z exotické Ghany nebo Indie.

Festival otevře ve středu večerní koncert skupiny Mydy Rabycad na Moravském náměstí. Ve středu také nevynechejte zejména úvodní otevírací besedu festivalu s názvem Voda v krajině na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity. Prezident festivalu Ladislav Miko si do ní pozval ministra Richarda Brabce, hydrologa Bohumíra Jánského, zemědělce Daniela Pitka a další výrazné osobnosti současné environmentální scény, které mají k tématu co říct. 

Minout by Vás neměla další páteční diskuze v Otevřené zahradě – tentokrát s letošními laureáty Ceny Josefa Vavrouška Robinem Böhnischem a Ludvíkem Kuncem a dvěma čerstvými držiteli ceny Ekopublika.

Celé tři dny také můžete navštívit přehlídku zajímavých ekotechnologií na brněnském náměstí Svobody, kde jsou v EKODÓMu na programu i besedy s některými letošními porotci festivalu – českou dokumentaristkou Olgou Špátovou, izraelskou producentkou Yael Perlov nebo polským fotografem Maciejem Duczyńským

Přijďte na EKOFILM a vezměte s sebou i své známé, přátele, kolegy. Bude to stát za to!

Budu rád, pošlete-li pozvánku na festival prostřednictvím vašich kanálů – zde najdete tiskovou zprávu, fotky a další promomateriály. A když si olajkujete náš facebook, neunikne vám žádná novinka. 
Budu se těšit na viděnou.Comments