Aktuality‎ > ‎

Soud potvrdil platnost vloni přijatého zákona o NP

přidáno: 10. 10. 2018 0:37, autor: Zita Kazdová   [ aktualizováno 10. 10. 2018 0:43 ]
"Pamatujete, jak jsme společně v loňském roce prosadili dobrý zákon o ochraně přírody, který změnil pravidla pro české národní parky? Tehdy byl i díky Vaší podpoře schválen!

Zákon záhy napadla skupina jeho odpůrců z řad senátorů u Ústavního soudu. Před čtrnácti dny ústavní soudci definitivně potvrdili, že je zákon bezproblémový, a tak je nejkrásnější příroda našich národních parků v bezpečí.

A mezi námi - v září zákon přinesl své první ovoce! Je již potvrzeno, že národních parcích Podyjí a České Švýcarsko postupně přibude míst, kde bude hospodařit jen příroda. Podobné schvalování nových zón ochrany přírody čeká v příštích měsících také Krkonošský národní park a Šumavu. Právě na Šumavě u toho budeme i my z Hnutí DUHA.

Ze srdce Vám děkuji za podporu, která pomohla lépe chránit českou divokou přírodu. Jsem hrdý, že společně umíme měnit svět i náš život k lepšímu. Před rokem jsme dokázali prakticky nemožné - ochránit národní parky před další výstavbou a těžbou dřeva. Letos jsme se s mými kolegy rozhodli zasadit o záchranu hospodářských lesů před velkými kalamitami a plošným hnutím. Přidalo se k nám již 18 000 lidí, přes 200 dárců a řada vědců a celebrit. Přidejte se i Vy. Společně umíme dosáhnout velkých změn.


PODPOŘÍM KAMPAŇ


Více informací o kampani naleznete na webových stránkách zachranmelesy.cz.

Děkujeme za Vaši dlouhodobou podporu.
Přeji krásné babí léto
Hnutí DUHA, 10.10.2018"


Újezdský STROM a jeho jednotliví členové se do kampaně aktivně zapojili, info na webu najdete při zadání "NP" případně "Šumava" do vyhledávače. Poděkování  všem obětavým a aktivním občanům!
Comments