XIII.úklid Klánovického lesa

přidáno: 18. 2. 2013 13:25, autor: Zita Kazdová   [ aktualizováno 21. 3. 2013 11:11 ]

Zveme Vás na XIII. úklid lesa,

který organizuje

  1. Spolek pro Trvalý Rozvoj a Okrašlování Městské části Praha 21

                        v sobotu 13.4.2013

!!! kvůli nepřízni počasí přeloženo z původního termínu 23.3.!!!


Sraz
účastníků je v 9:30 před restaurací Smolík

(Nádraží Klánovice na újezdské straně, smyčka autobusů 303,260,251)


Pro zájemce možnost delší procházky lesem směrem na Úvaly spojené s lehčím úklidem a prozkoumáním plánované trasy naučné stezky Lesní galerie II.

  • schůdné pouze v pevné a nepromokavé obuvi!

Naučná stezka bude vytvořena s finanční podporou

Revolvingového fondu MŽP v r. 2013-2014

Po práci nás už tradičně čeká opékání buřtů


Přijďte v pevných botách, pracovním oděvu a s rukavicemi,

o pytle na odpadky a jejich odvoz se postaráme.


Letošním jarním úklidem se opět připojíme do mezinárodního hnutí

Clean Up The World

Těšíme se na Vás!


V souvislosti s letošní jarní brigádou s potěšením oznamujeme, že jsme uspěli v 10. výzvě Revolvingového fondu Ministerstva životního prostředí ( žádost podaná v létě 2012) a získali jsme grant na projekt Lesní galerie II. aneb Klánovickým lesem krok za krokem. Výsledkem bude další úsek netradiční naučné stezky, navazující na již hotovou, populární Lesní galerii aneb Tam a zpátky za zvířátky, na níž naše sdružení v letech 2009-2012 spolupracovalo se školou, úřadem a firmou DHL. Nový úsek povede částí přírodní rezervace Cyrilov a Klánovický les - Vidrholec, a bude doplněn informačními tabulemi umístěnými v obci, v části spadající do přírodního parku Klánovice – Čihadla. Přípravné práce zahajujeme 18.3. 2013 a Lesní galerii II plánujeme „otevřít“ začátkem roku 2014. Průzkum trasy Lesní galerie II. spojený s jejím úklidem bude součástí XIII.lesní brigády v sobotu 13.4.2013.

Letošním úklidem se podruhé připojujeme také k mezinárodnímu hnutí Clean Up the World. Pod názvem Ukliďme svět tuto akci do České republiky přináší Český svaz ochránců přírody ( ČSOP). Patří jim za to velký dík, tím spíš, že letos nedostali podporu od MŽP a finanční prostředky získávají od sponzorů – generálním partnerem je Nadační fond Veolia. Víme, jak těžké je shánět peníze, proto od ČSOP nechceme žádné darované pytle ani plakáty a rádi jimi touto brigádou uděláme trochu reklamy. Informace hledejte na stránkách http://www.csop.cz/ - ekologická výchova - Ukliďme svět!


Comments