Pro média‎ > ‎Napsali o nás‎ > ‎Média 23.6.2011‎ > ‎

Golfové hřiště v Klánovicích nebude. Zastupitelé dali přednost stromům, iDNES.cz

přidáno: 27. 6. 2011 14:05, autor: správce Webu   [ aktualizováno 28. 6. 2011 3:11 ]
23.6.2011    praha.iDNES.cz   / Praha - zprávy
   
Golfové míčky Klánovickým lesem létat nebudou. Zastupitelé Prahy totiž na čtvrtečním jednání schválili záměr, že město změní územní plán tak, že na pozemcích zůstane les. Investor, který chtěl hřiště budovat, vedení Prahy pohrozil žalobou, pakliže golf definitivně zatrhne.

Zastupitelé rozhodli, že magistrátní úředníci musí vypracovat návrh na změnu územního plánu tak, aby v Klánovickém lese golf nevznikl. Návrh potom bude muset ještě schválit zastupitelstvo. Město počítá s tím, že územním plánu budou pozemky do budoucna vedeny jako zeleň.

"Jsem rád, že to takhle dopadlo, koalice navíc splnila to, co si dala do koaliční smlouvy, tedy záchranu Klánovického lesa," řekl starosta Újezdu nad lesy Pavel Roušar.

Naopak investorům se záměr města nelíbí. Do plánu vybudovat golfové hřiště prý již vložili desítky milionů korun, o které nechtějí přijít. "Budeme se případně soudit," řekla Monika Bažantová z akciové společnosti Forest Golf Resort Klánovice.

Spor o to, zda golf v Klánovicích má být, či ne, se táhne již roky. V Klánovicích dokonce obyvatelé o golfu hlasovali v referendu. Odpůrcům vadí, že by kvůli hřišti bylo vykáceno asi devět hektarů lesa. Investor naopak tvrdí, že by les pouze "vyčistil" od náletových stromů a rostlin.
Comments