Pro média‎ > ‎Napsali o nás‎ > ‎Média 23.6.2011‎ > ‎

Praha dala přednost lesu před golfem, Lidovky.cz

přidáno: 27. 6. 2011 14:04, autor: správce Webu   [ aktualizováno 28. 6. 2011 3:12 ]
23.6.2011   Lidovky / Domov
   
Po dramatickém jednání plném zvratů odhlasovali ve čtvrtek odpoledne pražstí zastupitelé hlasy koaliční ODS a ČSSD a části opozičních zastupitelů TOP 09 zpracování změny územního plánu. Ta upřednostnila zachování celistvosti Klánovického lesa před vybudováním devítijamkového golfového hřiště.

Byl tak udělán zásadní krok k ukončení mnohaletého sporu, kde na jedné straně stála drtivá většina občanů Klánovic a na druhé straně investor, který chtěl v lese obnovit poválečné golfové hřiště. V roce 2009 však v městské části Praha-Klánovice rozhodli občané v platném referendu 80 % hlasů, že golf v Klánovickém lese nechtějí.

Pražský magistrát a zastupitelstvo však záležitost přes tlak klánovické radnice odkládal a to i po volbách, byť se zachování Klánovického lesa stalo jedním z bodů koaliční smlouvy mezi ODS a ČSSD.

Pražský les, ve kterém se daří i želvám    I včerejšímu hlasování předcházel dramatický vývoj, kdy byla "zpracování změny územního plánu" nejdříve zařazeno na jednání zastupitelstva, pak včera staženo a dnes opět zařazeno. Golfový klub ale i nadále s přípravou svého projektu pokračuje. Monika Bažantová z Forest Golf Club Klánovice zastupitelům řekla, že už loni v září bylo zahájeno územní řízení na devítijamkové hřiště.

"Stanoviska správce pozemku jsou kladná, projekt je připraven v zájmu ochrany přírody. Věřím, že v tomto státě má každý projekt právo na řádné projednání a nedojde k jeho politizování jako v 50. letech, kdy bylo hraní golfu v Klánovicích zakázáno," uvedla Bažantová.

Klánovický les je největším lesem na území Prahy, je v něm několik přírodních rezervací a vedle stád divokých prasat, srnčí zveře, lišek a jezevců, se v něm jako na jediném místě v Praze vyskytují i želvy.

Comments