Pro média‎ > ‎Napsali o nás‎ > ‎Média 26.6.2011‎ > ‎

Dvanáct lidí z topky nepodpořilo Klánovický les, neutralne.cz

přidáno: 27. 6. 2011 14:22, autor: správce Webu   [ aktualizováno 28. 6. 2011 3:30 ]
26.Červen 2011, Rubrika: Zprávy z domova

Dvanáct z šestadvaceti zastupitelů TOP 09 v pražském zastupitelstvu nepodpořilo změnu územního plánu ve prospěch celistvosti Klánovického lesa. Zastupitelstvo hlavního města Prahy schválilo změnu územního plánu, na základě které může být zachována celistvost Klánovického lesa a stopnuty záměry stavět tam golfové hřiště. Západní část Klánovického lesa se tak nepřemění v golfový areál. Pro změnu se vyslovili všichni přítomní zastupitelé, s výjimkou dvanácti zástupců TOP 09 (z šestadvaceti).

Zastupitel Martin Dlouhý (TOP 09) hlasoval aktivně proti změně územního plánu, dalších jedenáct zastupitelů TOP 09 se zdrželo hlasování, čím změnu územního plánu taktéž nepodpořili. Jedná se o tyto zastupitele: Zuzana Bonhomme Hankeová, Jiří Vávra, Iveta Borská, Lukáš Manhart, Nataša Šturmová, Monika Krobová-Hášová, Jiří Nouza, Pavel Richter, Roman Vaculka, Albert Kubišta, Michal Štepán. Další zastupitelé TOP 09, spolu se zastupiteli ODS, ČSSD a KSČM, zvedli ruku ve prospěch celistvosti Klánovického lesa.

Pražské zastupitelstvo výsledkem hlasování dokázalo, že je po dlouhé době odhodláno vyřešit definitivně kauzu, která se táhne pět let. Pro celistvý les se v roce 2009 v místním referendu vyslovila také drtivá většina klánovických voličů. „Argument místopředsedkyně představenstva Forest Golf Resort Praha Moniky Bažantové, že jim zastupitelstvo zmařilo investici, se mi zda spíš politický argument, než skutečně právní,“ uvedla pro Neutralne.cz místostarostka Klánovic Zorka Starčevičová (SZ).

„Hlasování v Zastupitelstvu hlavního města Prahy je další důkaz, že koalice SZ a ODS na místní – klánovické -úrovni funguje velmi dobře. Chování 12 pražských zastupitelů TOPky považuji za obskurní,“ dodal zastupitel a předseda SZ v Klánovicích Giuseppe Maiello. S tím, že Městská část Praha-Klánovice změnu požadovala už od září 2005.

„TOP 09 před podzimními komunálními volbami jasně slibovala voličům, že podpoří zachování lesa v Klánovicích, a to jak při různých předvolebních diskusích, tak ve svém volebním programu. Obrat Klubu TOP 09 v ZHMP je z tohoto pohledu nepochopitelný a budeme po nich požadovat, aby své hlasování pro golf občanům Klánovic a Újezdu jasně
zdůvodnili,“ doplnila Olga Sedláčková ze SNK-ED, která vedla společnou kandidátku SZ a SNK-ED do ZHMP v obvodu, do kterého patří Klánovice i Újezd.

„Strana zelených na celopražské úrovni vždy hájila veřejný zájem občanů Klánovic proti zlatokopeckým touhám neprůhledné firmy Forest Golf Resort Praha. Připomínám, že Klánovický les je ve vlastnictví státu a měl by sloužit všem, ne jen úzké skupince vyvolených,“ zdůraznil člen vedení pražské Strany zelených Petr Vilgus.


( http://www.neutralne.cz/dvanact-lidi-z-topky-nepodporilo-klanovicky-les/ )Comments