Sázení s Mary Kay už počtvrté – oslava Dne stromů 2016 v Klánovickém lese

Už počtvrté vystoupil z vlaku na našem nádraží  “štrůdl” půvabných žen, dívek i mužů, kteří vzali do ruky rýče a vydali se sázet nové stromky v Klánovickém lese. Letošní brigáda firemního dobrovolnictví Mary Kay se spolkem Újezdský STROM úspěšně proběhla v úterý 18.10.2016 u příležitosti mezinárodního svátku Den stromů – více o svátku v Otevřených novinách: http://otevrenenoviny.cz/obrazem-sazeni-mary-kay-aneb-den-stromu-klanovickem-lese/

Na dvou vytipovaných vykácených plochách, které jsou nevhodné pro komerční sázení – tentokrát v blízkosti rybníků Na Placinách – jsme letos vysadili 300 dubů. Pracovat přišlo asi 30 dospělých zaměstnanců a konzultantů firmy Mary Kay, asi šest dětí a jeden výstavní výmarský ohař 🙂 Organizačně brigádu zabezpečil Újezdský STROM. Stromky, lokalitu a odborné vedení zajistil pan Josef Sedláček, revírní Lesů ČR a 25 praktických sekeromotyk nám zapůjčila Ing. Juřičková z Lesů Hl.m.Prahy.

Všem patří velké poděkování. A taky počasí! přes den bylo příjemně a večer začalo krápat. Stromečky tak, doufejme, dostanou potřebnou zálivku. Den stromů jsme tedy oslavili tak, jak byl zamýšlen – vysazením nové generace stromů, které jsou v Klánovickém lese doma.

Zita Kazdová, 18.10.2016

Od jedné z účastnic k nám přilétla milá básnička:


Doubky už jsou v lese zasázeny

zúčastnili se muži děti ženy

ať stromečkům se dobře daří

nechť déšť je za nás řádně svlaží

 

Svačinka chutnala nám velice

pejsek ocenil dary nejvíce

Sladkostí bylo víc než dost

i špekáčky šmakovaly moc

 

Počasí lepší nemohli jsme si přát

teplo nám bylo tak akorát

nezmokli jsme ani se v bahně nebrodili

užili jsme si krásně celou chvíli

 

Na příští rok již se velmi těšíme

že společně si opět zasázíme

hojné účasti třikrát sláva

že Mary Kay tuto šanci nám dává


Děkujeme 🙂


foto Zita Kazdová a Mary Kay