Hlasování o NP odloženo, kampaň Hnutí DUHA pokračuje. AKTUALIZACE: 1.3.2017 nové hlasování

1.3.2017

Na Popeleční středu zvítězil rozum a zodpovědnost při hlasování o zákoně o NP České republiky. Poslanci potvrdili sněmovní verzi novely zákona, která mnohem více odpovídá moderní správě a ochraně přírody, než protinávrh skupiny senátorů. Informace z ČTK a HN najdete v dnešních Občanských novinách: http://otevrenenoviny.cz/snemovni-verze-zakona-np-potvrzena-uf/


22.2.2017:
Spolu s Vámi se pod výzvu poslancům a poslankyním za přijetí dobrého zákona o národních parcích přidalo téměř 50 tisíc lidí a jejich počet neustále roste.
Je úžasné, že Čechům a Češkám není budoucnost přírody lhostejná. Na včerejší akci v Praze před Poslaneckou sněmovnu přišlo i přes deštivé počasí 400 lidí.

Hlasování o novele zákona, které bylo naplánováno na úterý 21. února, bylo odsunuto. Ti, kteří prosazují senátní verzi zákona, dobře vědí, jak lze klíčové rozhodnutí oddalovat. Nicméně dílčí úspěch máme už nyní. Původní dobrou poslaneckou verzi přislíbilo podpořit zatím 90 poslanců a poslankyň, konkrétně členové stran KDU-ČSL, ANO, TOP 09 a Úsvit. To ale stále není dost, je třeba alespoň 101 hlasů.

Kampaň proto nekončí. Hnutí DUHA nepolevuje a Vás prosím o totéž. Šiřte výzvu dál mezi své známé. Sledujte facebookový profil České divočiny a sdílejte stránku výzvy. Poslanci a poslankyně dalších stran ještě rozhodnuti nejsou. Jsou tedy nyní hlavními adresáty e-mailů, které lidé posílají přímo do jejich schránek. O dalším vývoji Vás budeme průběžně informovat.

Pokud je to ve Vašich silách, zvažte prosím také finanční podporu této kampaně. Hnutí DUHA dosahuje úspěchů pouze díky tisícům lidí, jako jste Vy. Trvalým příkazem nás podporuje více než 5 a půl tisíce lidí. Prosím, buďte jedním z nich.

Podpořím záchranu národních parků