Hlasování v anketě STROM roku 2016 do 10.10.2016

12 finálových stromů, které vybrala odborná porota z 57 došlých návrhů, nyní soutěží o titul Strom roku 2016, arboristické ošetření od firmy Prostrom Bohemia i postup do mezinárodní soutěže Evropský strom roku 2017

Anketa je charitativním projektem, a proto je hlasování zpoplatněné. Peníze, které se pro finalistu podaří vybrat, pak navrhovatelé využijí k výsadbě, péči o strom, úpravě okolí nebo jeho větší propagaci. V profilu každého finalisty najdete konkrétní účel, na který výtěžek sbírky poputuje.

Svůj strom můžete podpořit od 15. června do 10. října 2016 zasláním DMS nebo zakoupením a vyplněním hlasovacího archu.

Novinka v hlasování

Protože sdílíme myšlenku recyklace a znovuvyužití odpadů, můžete letos poprvé hlasovat také odevzdáním starého mobilu do sběrného E-boxu ASEKOL v místě, kde finalista roste. Za každý takto recyklovaný mobil přičteme vašemu finalistovi 20 hlasů k dobru. Na navrhovatelé, kteří odevzdají největší počet telefonů, čeká odměna v podobě venkovní solární dobíjecí stanice pro mobily.

Chci vidět finalisty

Tváří letošní ankety Strom roku se stal známý moderátor pořadu Zázraky přírody Vladimír Kořen. Podívejte se na video, kde se převlékl za lovce příběhů stromů, a kliknutím na jednotlivé možnosti vyberte, jak bude příběh pokračovat.

Video – Vladimír Kořen jako lovec