Ochrana divoké přírody v ČR – co můžu udělat

Opět se rozhoduje o osudu divoké přírody, ale nyní už nejde jen o národní park Šumava. Právě teď parlament projednává novelu zákona o ochraně přírody a krajiny, která mění a zpřesňuje pravidla péče o všechny čtyři české národní parky, klenoty naší přírody a hojně navštěvované symboly naší krajiny. O která místa jde konkrétně? Například o impozantní pískovcová skalní města v Českém Švýcarsku nebo rozsáhlé horské smrčiny a vzácná rašeliniště Šumavy.

Současná podoba návrhu je v základu dobrá, ale nedostatečně chrání divokou přírodu v národních parcích. Nezaručuje, že třeba do Modravských slatí nevjedou harvestory, že se nezačne těžit dřevo v Labském dole v Krkonoších, v divokém kaňonu Dyje nebo u Pravčické brány.

Pomozte nám prosím v našem úsilí dát divoké přírodě národních parků lepší ochranu před kácením a developerskou zástavbou. Ukažte poslancům a senátorům, co mají chránit – pošlete jim fotografii z ohrožených míst v národním parku Šumava, o kterém se nejvíce diskutuje.

Výběr pohlednic  k odeslání jedním kliknutím a podrobné info najdete zde:
http://www.hnutiduha.cz/pohledodsrdce/?utm_source=mob_dm&utm_medium=email&utm_content=button&utm_campaign=sumava_leads

Dopisy tisíců lidí už přiměly poslance zamítnout likvidační návrh zákona o národním parku Šumava. A pomohou i nyní. Napište jim a rozešlete prosím tento email i Vašim přátelům a známým.

Děkujeme.


Jaromír Bláha
expert na ochranu divoké přírody v Hnutí DUHA