Oslavili jsme 20. úklid Klánovického lesa. Společnou prací a dortovou bombou :-)

Klánovický les jsme v sobotu 6. dubna 2019 uklízeli už podvacáté, z toho potřetí s celonárodní kampaní Ukliďme svět, ukliďme Česko – registrovaná akce ID 21796.

A po práci jsme slavili! S bezkonkurenčně nejsladším a pravděpodobně i nejdražším punčovým dortem na světě 🙂


Bylo to prima a děkujeme všem účastníkům!

ZK, 6.4.2019

Dvacátý úklid je za námi, děkujeme všem pracovitým dobrovolníkům a milým pomocníkům!

Uklidili jsme binec v lese a na veřejných prostorách mezi tratí a ulicemi Staroklánovická, Čentická a Pilovská, vyměnili odpakové koše na naučných stezkách Lesní galerie I a II, vyčistili počmáraniny na cedulích LG.

Uklidili jsme dvě velké skládky – u včelařů v lese za Čankovskou a u čističky, menší u “bunkrů” v lese.

Po práci jsme se sešli na Multihřišti v Čentické, dali jsme si tradiční opečené buřty a mimořádný dort s marcipánovou číslicí 20 a 14ti svíčkami. Dvacátá byla společná brigáda na úklid Klánovického lesa a čtrnácté jsou narozeniny Újezdského STROMu.

Přivítali jsme i milé (a dosti unavené) sousedy ze spolku ÚJEZD.KOM, kteří letos poprvé uklízeli Rohožník a centrum Újezda – lokality dosud úklidem nedotčené.

Speciální poděkování posíláme dvěma slečnám, “koňařkám od čističky”, které dopoledne uklízely s námi a odpoledne si daly ještě druhou směnu a vyklidily skládku na konci ulice Borovská.

Když jsme před 15 h na hřišti v Čentické akci ukončili, multikára úklidové čety úřadu už frčela ulicemi a nakládala pytle ze sběrných míst.

Ještě jednou díky všem zúčastněným!