Poděkování účastníkům a spolupracovníkům XVII.úklidu Klánovického lesa


Sedmnáctý úklid je úspěšně za námi. Brigády organizujeme a les uklízíme už jedenáct let a je velmi potěšitelné, že je to vidět 🙂
První úklidy od r. 2006 byly dvakrát ročně a z lesa jsme vytahali metráky bince, který tam nerušeně odpočíval a přibýval po desetiletí. Postupně jsme se přidali ke kampani Ukliďme svět, kterou organizoval Český svaz ochránců přírody a letos, kdy se “svět” spojil s “Českem”, jsme se zapojili úklidem i mediálním partnerstvím do velekampaně Ukliďme svět, Ukliďme Česko 2016.

Díky hojné účasti dobrovolníků se nám letos podařilo zlikvidovat i rozsáhlou černou skládku v rozdvojení Staroklánovické za hájovnou. Poprvé jsme ji identifikovali a ohlásili na podzim roku 2014. Podruhé na jaře 2015. Protože přesahovala naše síly, ohlásili jsme ji přes aplikaci Zmapujto a je k nalezení pod č.131538: http://www.zmapujto.cz/map/issue/131538 Hlášení tehdy převzal pan Březina, vedoucí OŽPD MČ P21 a nijak nereagoval. (PS: Pan Březina na našem úřadě už nepracuje – napjati čekáme na výsledek výběrového řízení na tuto pozici, které bylo začátkem dubna 2016 ukončeno.) Skládku jsme tedy letos vyklidili, zabalili do cca 20 pytlů po 120 l + objemnější předměty extra, a “přestěhovali” na sběrné místo č. 2. Sběrných míst pak bylo ještě osm včetně tradičního lesíku v Hulické u stavebnin, kde pravidelně uklízí Jirka Šebesta. Záběr úklidu byl přibližně od Pilovské přes Čentickou ke Staroklánovické a pak dál po cestách LG II směrem na Úvaly po Štamberskou a též na klánovické straně.

Počasí nám přálo, při srazu spadlo pár kapek pro štěstí a doopravdy pršet začalo až později odpoledne, kdy byly všechny brigádnické propriety sbaleny, buřty sněděny a účastníci si už dávali kafe doma.

Poděkování všem účastníkům a pomocníkům jsme sepsali na plakátek výše a maily s poděkováním jsme poslali MČ P21 a Lesům ČR. Zbývá ještě poděkovat dvěma újezdským zastupitelům, kteří jsou stálými účastníky všech našich brigád: děkujeme Pavlu Roušarovi, místostarostovi za Otevřený Újezd a děkujeme Michaelu Hartmanovi, zastupiteli za Otevřený Újezd 🙂 Jako vždy děkujeme i neorganizovaným a neokázalým “počišťovačům” našeho lesa a veřejných prostor. Zdá se, že jich je stále více a jejich každodenní péče je pro tzv. normální život naprosto zásadní. Díky, díky!

Ačkoli brigády připravujeme už 11 let, vždycky jsou to nervy a spousta práce okolo. Když se po úklidu účastníci dotrousí z přidělených lokalit k zapálenému ohni a vonícím buřtům, je to úleva a radost. Dobrá nálada, která je naštěstí pravidlem, a dobrý pocit z užitečně strávené soboty, jsou pak odměnou i motorem do dalších aktivit ve prospěch místa, které ja naším domovem.

černá skládka Staroklánovická do 15.4.2016

 

  

uklizeno 16.4.2016:

Dostalo se nám milého poděkování od organizátora kampaně Ukliďme svět, ukliďme Česko 2016.
S potěšením je zde přetiskujeme:

..
dovolte i mě poděkovat Vám za celý tým Ukliďme svět, ukliďme Česko, za skvělou a velmi intenzivní mediální podporu a skvěle zorganizovaný úklid. 
Jsme moc rádi, že má tento projekt oporu, tak skvělých lidí a spolků, jako je právě ta Váš. 
Vzkažte náš dík také celému úklidovému týmu. Děkuji. 
 
Budeme se těšit na další spolupráci. 
Příjemný den. 


S pozdravem Markéta Dvořáčková

Ukliďme svět, ukliďme Česko 2016

E-mail: marketa@uklidmecesko.cz

Tel: +420 731 277 542


Facebook: http://www.facebook.com/UklidmeCesko

Twitter: http://twitter.com/UklidmeCesko

Web: http://www.uklidmecesko.cz


20.4.2016