Zastupitelé ANO, ODS a TOP09 na pražském magistrátě trestají občanskou kritiku Metropolitního plánu. Podpořte s námi Arniku!

Termín veřejného připomínkování Metropolitního plánu se rychle blíží. Proto Vás od března postupně seznamujeme s jeho obsahem a upozorňujeme na nedostatky. Před pár dny se ale objevila nová překážka.

Zastupitelé ANO, TOP 09 a ODS v reakci na naši kritiku Metropolitního plánu odmítli přidělit Arnice dříve přislíbený grant i přesto, že projekt na zapojení obyvatel Prahy do územního plánování dostal doporučení od nezávislé odborné komise i radních. „Přece nedáme peníze někomu, kdo má jiné názory nebo kritizuje město“, prohlásil Alexander Bellu (ODS). Vzniklá situace nás ale jen upevnila v přesvědčení, že naše práce má smysl. Snaha umlčet kritiky do demokratické země nepatří.

Naléhavě Vás dnes žádám, pomozte nám prosím zacelit nečekanou díru v rozpočtu. Roky příprav Metropolitního plánu jdou do finále a za dva měsíce už může být pozdě.

Chci darovat teď

Darováno už 76 400 Kč

Výslednou podobu Metropolitního plánu budou moct Pražané ovlivnit podáváním připomínek během července. 6 připomínek k nejdůležitějším problémům jsme už sestavili. Můžete je volně převzít a podat také svým jménem. Pomohou Vám s tím naše návody.

V červnu chceme připravit další připomínky, které zajistí kvalitu života i ve Vaší čtvrti (např. díky ochraně zeleně před zástavbou). Během července budeme připraveni asistovat Vám při podávání připomínek.

Přispějte prosím například darem 500 korun podobně jako 82 lidí před Vámi. Darujte online platební kartou nebo převodem na účet 2400 375 935 / 2010. Do zprávy pro příjemce prosím uveďte svou e-mailovou adresu.

Zamítnutím dotace dali politici jasně najevo, že při rozdělování peněz z veřejných rozpočtů rozhodují spíš osobní sympatie než kvalita předkládaných řešení. Pojďme zastupitelům ANO, TOP 09 a ODS ukázat, že se nebojíme a že budoucnost Prahy nehodláme nechat v rukou bezohledných developerů a lhostejných politiků.

Chceme, aby obyvatelé Prahy mohli spolurozhodovat o její budoucnosti.
Vždyť Vídeň, Mnichov nebo Amsterdam figurují mezi nejlepšími městy pro život i díky tomu, že účast veřejnosti při plánování je zde samozřejmostí.

Díky Vašemu daru budeme schopni naše plány dotáhnout v maximální podobě.  Budu se těšit na Vaši odpověď.

S upřímným poděkováním za Vaši podporu zdraví
Mgr. Vendula Zahumenská, PhD.

Arnika.org