Anketa adaptačních opatření Prahy – hlasujte! Vzpurná Praha a pozvání na vernisáž

 

Jak celoročně vyřešit horka ve městě?
Hlasujte v anketě adaptačních opatření a přijďte na vernisáž

 

I když už se léto pomalu ale jistě chýlí ke konci a s prvními dešti i chladnějšími večery se snadno zapomene na úmorná letní horka a dlouhá sucha, neznamená to, že je problém s přehříváním měst a nedostatkem deště během slunečných měsíců  vyřešený. Vlny veder nás s postupující klimatickou změnou budou zasahovat stále častěji a se stále větší intenzitou. Na jedné straně je třeba řešit odstraňování jejích příčin, na druhé straně je třeba rozšiřovat opatření, která nám pomohou se na proměny počasí  napřesrok adaptovat.

V Praze sice extrémní horka znepříjemňovala poslední měsíce život většině obyvatel, ale naštěstí už nějaká klimatizační opatření existují. Některá z nich jsme nafotili a vy můžete pro to nejvydařenější hlasovat v naší soutěži.

Hlasování jsme zjednodušili – stačí rozkliknout to opatření, které se vám nejvíc líbí a  a tlačítkem “hlasovat” potvrdit volbu.

 

HLASOVAT TEĎ >>>

 

Budeme rádi, rozšíříte-li povědomí o adaptačních klimatických opatřeních i mezi své známé a pošlete jim na naši soutěž odkaz.

 

Zároveň vás chceme pozvat na vernisáž fotografií právě z klimatické soutěže, která proběhne 28. září ve 12:00 v pražských Holešovicích v kotvišti kulturní lodi Altenburg 1964. Autorem fotografií je Petr Vrabec.

Vernisáž proběhne v rámci akce Vzpurná Praha a těšit se můžete i na širší povídaní o tom, jak se na horka ve městě připravit a město ještě efektivněji klimatizovat.

. . klimatizace prahy