Celosvětový úklid v sobotu 15.9.2018 s Újezdským STROMem, místními a firemními dobrovolníky na “Jižní spojce” v Újezdě nad Lesy

Sobota 15.9.2018 – Celosvětový úklidový den v kampani Ukliďme svět, ukliďme Česko. Újezdský STROM s místními dobrovolníky a firemními dobrovolníky DHL pracoval na úklidu a údržbě pěší cesty Jižní spojka v majetku MČP21 na jižní hranici Újezda nad Lesy. Konání akce jsme ohlásili mailem tajemníkovi ÚMČ P21. Registrace akce 19562. 

Sešlo se nás 15 dospělých a 10 dětí  – místních sousedů i  lidí z celé Evropy, dorozumívacím jazykem byla čeština a angličtina. Jak nám šla práce od ruky, je vidět na fotkách pod textem 🙂

Hlavními úkoly bylo:
1. Vysekat trávu v centrálním pásu a v pruzích okolo cesty – zajistili silní mužové s křovinořezy.

2. Rozvozit cca 2 kubíky stěpky a upravit cestu pro pohodlné užívání – zajistili všichni, kdo právě nesekali, společně s následujícím úkolem:

3. Úklid podél cesty, zejména v okolních porostech. Netříděného bince jsme nasbírali 4 velké pytle – odvezli jsme je do vlastních popelnic, vytřídili jsme cca 3 kg skla, 3 kg plastu a cca 10 kg železa. A zdokumentovali jsme četné černé skládky biologického odpadu – rostlinné zbytky ze zahrady, včetně ořezaných thují. And last, but not least:

4. Užít si sousedskou akci s mezinárodní účastí, úžít si krásný den v krásné krajině a užít si přinesené dobroty při závěrečném pikniku.

Všechny úkoly jsme splnili, bylo to další skvělé pracovní i přátelské setkání. Děkujeme všem účastníkům!
Za zajištění štěpky a zapůjčení profi nástrojů děkujeme Miloši Královi, za výpomoc děkujeme sousedům.
Za pomoc s organizací děkujeme Petru Bílkovi z DHL Information Services Europe s.r.o. a jeho skvělé ženě Petře.
A těšíme se nejpozději zase za rok!

Za Újezdský STROM
Zita Kazdová, 17.9.2018