Děkujeme za novou lávku na Mimrovce!

V polovině dubna jsme našemu panu revírnímu ohlásili zničenou lávku na pěšině, vedoucí po Lesní galerii I k vlakovému nádraží, tzv. Mimrovce. Ačkoli nejsou důkazy, že by lávku zničila těžká lesní technika při prořízce lesa, která se v těchto místech ve stejný čas vyskytovala, pan revírní přislíbil, že lávku nechá opravit.


17.4.2018

Jak příjemné bylo překvapení v neděli 22.4.2018 ráno – lávka byla opravená!

22.4.2018


V nedělním dopoledni pak po mimrovce běhali a na kole jezdili závodníci Újezdského Duatlonu 2018 (http://www.triprozdravi.cz/duatlon). Napadlo nás, že nejpravděpodobnějšími “pachateli” opravy lávky jsou organizátoři závodu, jímž je spolek 3+ Tři pro zdraví. Jenže – po pár dnech jsme se dovídali, že lávku opravil nám zatím neznámý dobroděj…

Organizátorům Duatlonu tedy můžeme poděkovat za tradičně vzorný úklid lesa po závodě a výborný nápad na dokonale recyklovatelné  “vodorovné značení” (pravděpodobně inspirované pohádkou:-)) vysypávané moukou či krupicí:

A jak skončilo pátrání po neznámém dobrovolníkovi?
Za novou lávku na Mimrovce
děkujeme panu Zachovi z Blatova!!!

PS:
Zbytky staré lávky s hřeby a kovovými rezatými sponami roztroušené po okolí jsem v pondělí 23.4.2018 večer naložila na kolečko a z lesa vyvezla k likvidaci.

23.4.2018

A je to 🙂

ZK, Újezdský STROM, 23.4.2018, aktualizace