Dobré zprávy z Arniky, hlasování pro Alej roku a nabídka dárků pro radost i pro užitek

Obnovujeme tradiční krajinu v Poodří

V CHKO Poodří a okolní krajině obnovujeme typické krajinné prvky – hlavaté vrby a ovocná stromořadí. V Bernarticích nad Odrou jsme s místní organizací ČSOP ořezali šedesátku vrb – stařenek a do proluk mezi ně vysázeli 10 nových. Páťáci ze ZŠ v Novém Jičíně s námi sázeli hrušně v Jeseníku nad Odrou. Zveme místní lidi, aby společně s námi vraceli krajině pestrost a živočichům jejich útočiště. Na jedné z příštích akcí se můžete přidat i vy. Pětiletý projekt LIFE – Ochrana páchníka hnědého v  Poodří pokračuje.

 

O javory a pamětní lípu budou pečovat Hasiči z Kopytova

3112018 Kopytov16 Smoldasova
První listopadovou sobotu přes čtyřicet hasičů a obyvatel Kopytova s dobrovolníky z Arniky vysadilo třicet jedna javorů a pamětní lípu ke stému výročí vzniku Československé republiky. Nové stromořadí lemuje silnici III. třídy a bude významným orientačním prvkem v zemědělské krajině. Sledujte aleje, které jsme pomohli vysadit, na aleje.org v sekci Naše aleje.
 

Alej Radkov-Dubová hlásí první vysázené stromky!

Jarmila Uvirova
Unikátní historickou alej čeká postupná obnova. Slavnostní výsadby prvních 18 mladých lip se spolu s námi 17. listopadu zúčastnili krajští radní a místní lidé.  Jsme moc rádi, že se z této krásky, která skoro dvě stě let lemuje starou kočárovou cestu od radkovského kostela k zámku v Dubové, budou radovat i budoucí generace. O její záchranu usilujeme od roku 2013.
 

Hlasování pro Alej roku 2018 je v plném proudu

Kaštanová alej
Znáte už všechny letošní nominované aleje? Podívejte se, zda mezi nimi není nějaká ve Vašem okolí. O Vaši přízeň se letos uchází celkem 92 alejí a stromořadí, což je rekordní číslo v historii ankety. Nebude tedy snadné zvolit tu s nejzajímavějším a nejkrásnějším příběhem. Kterou byste vybrali vy? ROZHODNĚTE do 4. ledna 2019. Hledáme celkovou vítězku i vítězné aleje v jednotlivých krajích.
 

Vánoční dárky z přírody a pro přírodu

 
letokruhy
 

 

Věnujte některou z našich listin jako smysluplný dárek! Vyberte listinu, napište věnování a dárek je na světe. My se pak o přírodu postaráme za vás. Více na darekproprirodu.cz.

strom-500px

aleje-500px

Darujte Vysazení stromu

600,-Kč 

Darujte Záchranu aleje

1500,- Kč

   

Zachraňme stromy!
Za lepší ochranu stromů a alejí
Zpravodaj pro přátele stromů č. 069, listopad 2018

Zobrazit s obrázky v internetovém prohlížeči
31102018 hrusneJesenik04 Smoldasova