Dopis a TZ Hnutí DUHA k dnešnímu parlamentnímu hlasování o národních parcích

2.12.2016
Čtyři české národní parky dnes dostaly od poslanců adventní dárek: novelu zákona.
Sněmovna schválila kompletní změnu pravidel péče o přírodu Krkonoš, Šumavy, Českého Švýcarska a Podyjí. Jejich nová podoba není úplně ideální, ale je to výrazný krok dobrým směrem.

Dlouhodobým cílem národních parků teď bude skutečná ochrana divoké přírody, která bude moci na nejméně polovině jejich rozlohy svobodně žít svým vlastním životem. Zákon posílil rovněž ochranu krajiny před zástavbou v okolí obcí: zákonodárci schválili i úplný zákaz rozprodeje státních pozemků v národních parcích. Zároveň zamítli všechny škodlivé návrhy poslanců ODS a KSČM.

Hnutí DUHA vznik novely zákona dlouhodobě sledovalo a usilovalo o zajištění ochrany přírody a krajiny. Děkuji Vám za podporu našich snah o ochranu českých národních parků, ať už to byl Váš podpis pod petici za dobrý zákon o národním parku Šumava, nebo oslovení poslanců prostřednictvím e-mailových dopisů. Dnešní úspěch je náš společný!

Novela zákona teď míří do Senátu a poté k podpisu prezidentovi. Uděláme maximum pro to, aby dospěla bez újmy až k definitivnímu schválení.

Až oslavíme tohle vítězství, budeme se muset soustředit na další kroky v naší kampani. Pokud jste tak ještě neučinili, teď nastal ten správný čas podpořit naši práci finančním darem. Po Vánocích nás čekají nové výzvy a chceme, abyste u toho byli s námi!

Pomůžu Hnutí DUHA v dalších úspěších

Buďte i nadále s námi!

S pozdravem

 

podpis_voznikova

Martin Voráč
expert na ochranu přírody Hnutí DUHA

P.S. Víte, že hodnotu vašeho daru si můžete odečíst ze základu daně z příjmu? Potvrzení o daru vám zašleme automaticky koncem ledna. Darujte na darce.hnutiduha.cz.


                Tisková zpráva Hnutí DUHA z 2.12.2016  ZDE.