Ještě jedna bitva o přijetí dobrého zákona o NP. Ještě jedna žádost o pomoc

Anabáze ochrany přírody a boj o dobrý zákon o Národních parcích nekončí, prosím nevzdávejte to! Nová výzva Hnutí DUHA:

Prezident Miloš Zeman dostál tomu, co již dříve avizoval: v pátek 10. března vetoval novelu zákona o ochraně přírody a krajiny a vrátil ji k opětovnému projednání do Poslanecké sněmovny. Čeká nás tedy třetí a závěrečné hlasování, v němž poslanci definitivně rozhodnou o nových pravidlech pro české národní parky. Prosím, pomozte ještě jednou.

Stačí pět Vašich malých krůčků
 

Nový zákon, který podpoří ochranu divoké přírody v národních parcích a pomůže ochránit tamější krajinu před zástavbou, získal při posledním hlasování většinu hlasů 117 poslanců. To ale neznamená, že si automaticky získá takovou podporu znovu. Poslanecké kluby TOP 09, KDU-ČSL, ANO a Úsvitu se již sice zavázaly k podpoře a ODS se jasně vyslovila proti. Klíčové budou hlasy ČSSD a KSČM, které jako celek veřejně nepřislíbily, že všichni jejich poslanci a poslankyně zákon podpoří.

A právě těmto poslancům a poslankyním chceme připomenout, jak velkou podporu ochrana národních parků u veřejnosti má. Už 53 tisíc lidí se spolu s Vámi připojilo k výzvě na www.zachranmenarodniparky.cz.

Paní Kazdová, chci poprosit právě Vás o pomoc ještě jednou. Věnujte, prosím, novele zákona půlhodinku Vašeho času. Postačí udělat pět malých krůčků k lepší ochraně národních parků. Obraťte se na poslance tentokrát nikoliv e-mailem, ale papírovým dopisem třem vybraným poslancům nebo poslankyním z ČSSD nebo KSČM přímo z Vašeho volebního kraje. Zatímco e-mailů dostali poslanci již přes jeden a půl tisíce (a mělo to svůj velký význam), papírový dopis možná ani jeden. Budou jim věnovat o to větší pozornost.


Předchozí info:

Hlasování o NP odloženo, kampaň Hnutí DUHA pokračuje. AKTUALIZACE: 1.3.2017 nové hlasování