Národní park Šumava jde do druhého kola, pozvání na 2.12.2015

 

Hnutí Duha  děkuje všem signatářům petice za lepší ochranu vzácné přírody v Národním parku Šumava a oznamuje, že  jdeme do dalšího kola.

V loňském roce se  i díky občanské podpoře šumavské divočiny podařilo zabránit schválení zákona, který by otevřel národní park developerům, spekulantům s pozemky a další těžbě dřeva.

Nyní začali poslanci projednávat další návrh – tentokrát z dílny ministerstva životního prostředí. Chce změnit pravidla péče nejen na Šumavě, ale ve všech našich národních parcích. Ačkoliv návrh samotný má řadu chyb, je lepší, než návrhy předchozí. Jeho projednání v Parlamentu však přináší obrovské hrozby nejcennějším klenotům českého přírodního bohatství v podobě pozměňovacích návrhů některých poslanců, kteří prosazují zájmy developerů.

Pro představu, co nás může čekat, co vše mohou někteří lidé a politikové udělat pro prosazení svých zájmů, si můžete přečíst v článku, který na příkladu Národního parku Šumava rozkrývá, jak si lze zaplatit veřejné mínění a politickou podporu: http://www.sedmagenerace.cz/text/detail/ze-sumavske-pr-kucharky

Na středu 2. prosince Hnutí Duha připravilo předvánoční setkání petičního výboru (Petr Vacek, prof. Pavel Kindlmann, Jaromír Bláha) a signatářů petice, na které jsme srdečně zváni.

Kdy? 2. prosince 2015 od 19:00
Kde? NODE 5, Radlická 180/50, 150 00 Praha 5
Přihláška: http://hnutiduha.cz/prihlaska-na-setkani-peticniho-vyboru-signataru-petice-za-dobry-zakon-o-narodnim-parku-sumava#overlay-context=prihlaska-na-setkani-peticniho-vyboru-signataru-petice-za-dobry-zakon-o-narodnim-parku-sumava