Posekali jsme zatarasenou cestu k nádraží

Revitalizovaný pozemek MČ P21 na rohu ulic Polepská a Čankovská získal obludnou dominantu – bez jakéhokoli řízení s účastí veřejnosti postavený “budník” Veolia s betonovou “rampou” okolo kanálu.
Za tuto zrůdu a zdevastování veřejného prostoru “vděčí” Újezd současné radnici ANO – TOP 09 – ČSSD – Pro Prahu. Místostarostkou pro životní prostředí v této sestavě je paní Karla Čechová z TOP 09 a vedoucím Odboru životního prostředí a dopravy je Ing. Březina, který je kromě výkonu svého povolání – státní správy –  současně též aktivním politikem a koaličním partnerem za stranu Pro Prahu.

Článek k situaci okolo betonové obludy na vstupu na cestu, která byla obnovena v r. 2011/2012 z grantu Hl.m.P. se spoluúčastí Lesů ČR a bývalé MČ P21 a z práce místních dobrovolníků, si přečtěte v Otevřených Novinách:

http://otevrenenoviny.cz/prvni-betonovy-pomnik-radnice-ano-top-09-cssd/


Zatarasenou cestu jsme začátkem září 2015 nechali posekat, firma pana Alberta  provedla vysekání trávy, běžnou údržbu a úklid  a odstranění opěrných kůlů od habrů, vysazených před čtyřmi lety. Tyto práce objednal a zaplatil Újezdský STROM.

Obnovení aleje a přístupové cesty k nádraží byl v pořadí druhý grantový projekt, který spolek realizoval na pozemcích MČ ve prospěch kultivace veřejné zeleně a veřejného prostoru z dotace, získané od Hl.m.Prahy (154 880,-Kč).Postup prací a závěrečnou zprávu projektu najdete na tomto webu v článcích: