Připojujeme se k výzvě senátorům: Vraťte nám právo spolurozhodovat o tom, co má stát pod našimi okny! Připojte se taky!!

Poslanci v dubnu 2017 schválili očekávanou novelu stavebního zákona v podobě, která přinese řadu negativních změn. Největší problém představuje návrh poslance Foldyny, jenž vylučuje občany z připomínkování mnoha druhů staveb a jejich vlivů na životní prostředí.

Jedná se o jedno z největších narušení občanských práv od sametové revoluce, jak upozorňuje asociace Zelený kruh: http://www.zelenykruh.cz/bily-slider-na-hp/snemovna-poprve-od-listopadu-1989-rusi-obcanska-prava?utm_source=newsletter_537&utm_medium=email&utm_campaign=novela-stavebniho-zakona-vyrazne-omezi-prava-obcanu

Arnika se opakovaně vymezila nejen ke schválené novele , ostře kritizuje také chování některých poslanců, jež připomíná ty nejotrlejší developerské praktiky.

 Vyzvěte senátory, aby parazitní paragrafy vypustili!

“Poprvé od listopadu 1989 chtějí někteří politici vzít lidem jejich práva. Chtějí jim zakázat posílat úřadům připomínky k dopadům spalovny, skládky, skladovacíh hal, či vykácení parku v sousedství na jejich zdraví, přírodu a životní prostředí.

Není to zdaleka první pokus, ale tentokrát příznivci netransparentního rozhodování a odpůrci zdravého prostředí ve Sněmovně zvítězili. V poslední chvíli ještě můžeme lidem jejich práva zachránit. Přidejte i Vy svůj podpis pod výzvu senátorkám a senátorům.

Podepisujte, šiřte a sdílejte prosím:

Vyzvěte senátory, aby parazitní paragrafy vypustili!


Nevíte, kdy sami budete potřebovat využít svých občanských práv, o které vás politici chtějí připravit.

Děkujeme!”

zdroj: Arnika, Zelený kruh

Piráti k novele Stavebního zákona: https://www.pirati.cz/tiskove-zpravy/novela-stavebniho-zakona.html