Roztyly: připomínky spolku Zelené Roztyly k plánu na masivní developerskou zástavbu

Zástavba na Roztylech v okolí stanice metra se podle nové územní studie zakousne do velké části přilehlé zeleně při okraji Krčského lesa a zdvojnásobí počet aut v ulicích. Místním se nelíbí ani přístup radnice, která své připomínky ke studii uzavřela předčasně, a nebrala tak ohled na názor obyvatel. Proti přehnané a masivní výstavbě podepsalo petici už 1500 lidí.

Studie, představená v září 2019, nadzvedla roztylské obyvatele ze židlí. Výsledný návrh totiž kopíruje plány developerů v lokalitě a nápadně se podobá celoměstsky významné změně územního plánu, tzv. Velké Roztyly. Ta kdysi určovala desítky hektarů zelené plochy k masivní zástavbě kancelářemi a byty a byla před deseti lety zamítnuta.

Připomínky spolku Zelené Roztyly k územní studii okolí stanice metra Roztyly a (Spolek Zelené Roztyly k územní studii vypracoval své výtky a zaslal Magistrátu hlavního města Prahy) a
stanovisko místostarosty městské části pro územní rozvoj publikované v radničním časopise Klíč a stránku s informacemi MČ ke studii zveřejňuje Arnika ve své tiskové zprávě z 21.10.2019.

Podrobně na https://arnika.org/roztyly-se-bouri-proti-vystavbe-v-okoli-metra-zelene-uzemi-u-lesa-ma-podlehnout-masivni-zastavbe-kancelaremi-a-byty?utm_source=newsletter_968&utm_medium=email&utm_campaign=unesco-ma-problem-s-prahou-developeri-a-nekoncepcni-vystavba-ohrozuji-metropoli