Tečka za letošní akcí Ukliďme Česko

Ekologové z Kuby se dozvědí, jak se uklízí Česko, zapojí se i do úklidu v Brně

Ve čtvrtek 25.6. se v Brně uskuteční díky organizaci Člověk v Tísni školení kubánských ekologických aktivistů, na kterém se dozvědí informace o organizaci, průběhu a výsledcích akce Ukliďme Česko a posléze se zapojí i do praktického úklidu, kdy společně s organizátory akce uklidí značně znečištěný úsek nábřeží řeky Svitavy v Brně.

„Ukliďme Česko je součástí celosvětové iniciativy Let’s Do It!, pod jejíž hlavičkou proběhly národní úklidy již ve více než 100 zemích. Z Let’s Do It! jsme při přípravě našich úklidů čerpali cenné zkušenosti a materiály a jsme rádi, že je můžeme touto formou předávat dále“, říká Radek Janoušek z Ukliďme Česko.

“Člověk v Tísni podporuje kubánskou občanskou společnost již od 90-tých let. Tento rok se v rámci projektu financovaného Českým Ministerstvem Zahraničí rozhodl pozvat do České Republiky 6 mladých ekologických aktivistů, kteří se chystají ve svém okolí vyčistit část nějakého veřejného prostoru a následnou kampaní vzbudit zájem lidí o životní prostředí.  Mladí   ekologové se zúčastní školení v Praze a Brně pořádané významnými ekologickými hnutími jako je Brontosaurus, Duha nebo Ukliďme Česko. Ve spolupráci s nimi se zapojí do komunitního projektu v Bohuslavicích u Kyjova, nebo pomohou vyčisit část břehu řeky Svitavy v Brně. Z Čech by si měly odvést užitečné nápady na to, jak měnit mentalitu lidí v apatickém prostředí komunistické Kuby a také mnoho cenných informací o české zkušenosti” sdělila nám zástupkyně organizace Člověk v tísni.

„Celá akce Ukliďme Česko je založena na využití moderních komunikačních a webových technologií jako je mobilní aplikace ZmapujTo, interaktivní mapa úklidů, či facebook. Je otázkou, zda tyto technologie budou využitelné i v kubánském prostředí, kde samotný přístup k internetu doposud není samozřejmostí. Každopádně to může být pro kubánské kolegy zajímavá inspirace, jakou cestou se ubírat do budoucna, neboť pokrok v této oblasti nelze zastavit ani na Kubě“, dodává další z organizátorů akce Ukliďme Česko Miroslav Kubásek.

S přáním pohodového léta

———————————————————————————
Partnery Ukliďme Česko 2015 jsou
Česká televize
Regionální DENÍK

E.ON Česká republika, s.r.o.

Lesy České republiky, s.p.

NANO IRON, s.r.o.

ŠKODA AUTO a.s.

Kaiser servis, spol. s r.o.
Pro příjemnější uklízení si nalaďte partnerské rádio Kiss, Country nebo Beat

mezi mediální partnery se řadí též