XIII. úklid lesa v aprílovém počasí

Tradiční brigádou XIII.úklidem lesa jsme zahájili sérii akcí ke Dni Země 2013 v Újezdě, připojili se k mezinárodnímu hnutí Clean Up the World a v krátkosti představili grantový projekt Lesní galerie II. Na nabídku našeho o.s., aby se újezdské spolky a občané přidali úklidem veřejného prostoru ve svém okolí, přišla vítaná odpověď poklizením okolí Ježovické a lesíku v Hulické. Naši přátelé v neděli uklidili i celou trasu postupně budovaného turistického okruhu Cesta k Trojmezí pod Skalkou.

V sobotu 13.4.2013, v typicky jarním počasí, v němž se vystřídala podmračená obloha, silný vítr, přeprška i slunce, prošlo 29 lidí ( z toho 10 dětí) od nádraží část lesa za smyčkou busů, začátek budoucí stezky LG II, Blatovský les včetně výměny všech košů na původní stezce Lesní galerie a po třech hodinách práce skončilo na multihřišti v Čentické u ohniště s opejkáním buřtů.

Buřtíky, chleba a jablka jsme tentokrát dostali od LČR jako poděkování za vyčištění lesních ploch v nejvíce využívané a tím i nejvíce zaneřáděné části lesa. Pan revírní Sedláček se s námi přišel i přivítat na sraz před Smolíkem.


Pytle a rukavice jsme dostali jako vždy od Odboru ž.p. našeho úřadu, na odvoz pytlů ze sběrných míst jsme také jako vždy domluveni s panem tajemníkem.

Milou povinností je poděkovat všem zúčastněným a všem, kteří se podíleli na úspěšné brigádě plné práce a dobré nálady.

Zita Kazdová, 13.4.2013