Zátarasy na Jižní spojce a jejich dynamika

8.října 2018

Při vstupu  na obnovenou pěší cestu Jižní spojka z ulice Staroújezdská se objevily žlutočerné betonové zátarasy. Děkujeme procházejícím za informaci a foto.

O tomto opatření nemáme žádné informace, předpokládáme ale, že zátarasy umístil Úřad MČ P21, neboť městská část je majitelem pozemku. Této domněnce napovídá i článek od Rady MČP21 v Újezdském zpravodaji 9/2018, více na našem webu:
Spolek Újezdský STROM, jako realizátora grantu na obnovení cesty Jižní spojka, úřad ani samospráva MČ P21 o zamýšleném/provedeném opatření neinformovala, ani jej žádným způsobem nekontaktovala.

Možná nějaké info přinese listopadový Újezdský zpravodaj…
ZK, 8.10.2018

14. října 2018

…dříve než se objevily jakékoli informace ve veřejných zdrojích, vyfotili jsme “změnu stavu” – betonové zátarasy jsou nově postavené napodél, takže se pravděpodobně dá mezi nimi pohodlně projet autem (?!). Upravil je takto úřad MČ, nebo ti, proti nimž byly zřejmě zamýšleny, nebo někdo úplně jiný? Původce a smysl zátaras se tak stává poněkud tajemnější a nepochopitelnější… Vývoj situace budeme dále sledovat.
ZK, 14.10.2018

24. října 2018


A do třetice. Zátarasy jsou obnoveny a u vstupu na cestu od ulice Ježovická přibyla fungl nová příkazová značka: Stezka pro chodce a cyklisty. Tak jo. Vše tedy napovídá tomu, že opatření provádí MČ P21. Ve veřejných újezdských zdrojích trvalé ticho po pěšině 🙂
ZK, 24.10.2018