Připojujeme se k podpoře sněmovní verze zákona o národních parcích

Senát svými přpomínkami vážně ohrozil slibnou novelu zákona o národních parcích ČR.

Informace a možnost hlasování pro lepší sněmovní předlohu zákona využijte v Otevřených novinách: http://otevrenenoviny.cz/narodni-parky-lunaparky-podpora-puvodni-snemovni-verze-zakona-ceskych-narodnich-parcich/

Sám za sebe hlasuji
za odmítnutí senátního návrhu k novele zákona o národních parcích
ZDE.

21.2.2017 poslanecká sněmovna rozhodne o tom, zda v českých národních parcích přestane mít hlavní roli divoká příroda. Poslanci budou jednat o senátním návrhu, který by v případě přijetí umožnil i v nejcennějších územích národních parků lovit veškerou zvěř, budovat přehrady, asfaltovat nové cesty nebo převést lesy do režimu hospodářského využití, kde bude umožněna těžba dřeva. Otevřel by také cestu nové masivní výstavbě.

Přijďte s námi 21. února symbolicky “za pět dvanáct” na Malostranské náměstí motivovat poslance, aby odmítli senátní návrh a schválili svou původní sněmovní verzi.

Půjde o vyvrcholení úsilí Hnutí DUHA, které se ze všech sil snaží destrukci klenotů české přírody zabránit. Pod výzvu poslancům se za pouhé dva týdny podepsalo více než 16 tisíc lidí. Spolu se signatáři petice za dobrý zákon o národním parku Šumava se tak za ochranu přírody národních parků postavilo více než 80 tisíc lidí.


Odkaz na událost na Facebooku najdete zde:
Poslanci a poslankyně, hlasujte pro divočinu v národních parcích


Průběžné předchozí informace najdete na našem webu v článcích s klíčovými slovy Hnutí DUHA, Šumava, Národní park.