Rekapitulace Hnutí DUHA půlroční intenzivní práce pro záchranu českých lesů. Práce nekončí, přidejte se!

Půl roku kampaně  Hnutí DUHA za záchranu a ozdravění českých lesů  je za námi.

“Je na místě Vám od srdce poděkovat za dosavadní podporu. A byť jsem toho zvládli, často s jazykem na vestě, více než dost, upřímnost je na místě. Lesy v české krajině stále jen stěží odolávají minulým rokům téměř bez deště. Podléhají nemocem a smrkové lesy především kůrovci. Lesníci těží miliony metrů kubických a na kopcích zůstávají holé vyprahlé stráně. To je něco, co bije do očí. Nejen na Severní Moravě, ale i nás v Hnutí DUHA. Čeká nás ještě spousta práce. Jsme rádi, že na ni nejsme sami. Díky.” píše Jan Skalník 12.10.2018

Takže:

Co se nám společně za půl roku povedlo?
Nebylo toho zrovna málo:

  1. Díky obrovské veřejné podpoře jsme upozornili média a veřejnost na špatný stav českých lesů, který vybízí k řešení.
  2. Odborníci v Hnutí DUHA ve spolupráci s vědci a lesníky vypracovali a předali Úřadu vlády ČR sadu návrhů “Co dělat, abychom zachránili české lesy”.
  3. I kvůli podpoře od veřejnosti nás Ministerstvo zemědělství vyzvalo, aby se Hnutí DUHA stalo součástí expertní skupiny pro řešení lesní krize. Je to poprvé, co se nám něco podobného povedlo! Skvělé!
  4. Jde nám o opravdovou přeměnu českých lesů. Mobilizovali jsme více jak 1200 lidí spolu s kterými požadujeme více listnáčů a jedlí v nové vyhlášce zákona o lesích. Dobrou vyhlášku dotáhneme v brzké době do konce. Slibujeme.
  5. Pomoct se musí i rukama. Vysévali jsme břízu na Albrechticku a ušetřili tak přes 500 000 Kč. Chcete-li i vy pomoct lesu se po kalamitě rychleji zmátořit vrhněte se s námi do Guerilla forestingu!
  6. Mimo to aktivně prosazujeme komplexní změnu zákona o lesích.

Není toho málo, nemyslíte? Bez Vaší pomoci se však dál neposuneme. Jdete do toho dál s námi? Super, děkujeme. Hnutí DUHA

Finanční pomoc
Kampaň stojí a padá na finanční pomoci dárců. Bohužel jich stále není dost. Náklady na kampaň se pohybují v řádech milionů. Slíbil jsem upřímnost, promiňte. Jde o dva miliony ročně. Abychom v záchraně našich lesů mohli pokračovat hodí se nám „každá koruna”. Ideálně měsíčně.
Chci přispět
Pomoc s propagací
Nemůžete kampaň podpořit finančně? Nevadí! Lesem může pomoct každý. Máte Facebook? Skvělé – pomozte nám kampaň šířit sdílením našich příspěvků. Jsou tam denně. Nemáte facebook, nevadí. Dejte o kampani vědět Vašim přátelům a známým třeba emailem.
Facebook kampaně
Zpětná vazba ke kampani
Nemáte čas rozesílat a sdílet informace o kampani. Chápu. Udělejte si prosím alespoň pět minut a dejte nám zpětnou vazbu ke kampani samotné. Stačí vyplnit formulář na našem webu. Najdete ho vpravo na každé stránce po kliknutí na červenou záložku “Zpětná vazba k webu a kampani”.
Hurá na to